Puistevilla paigaldamine

Puistevillaga soojustamine

Puistevill on üha enam populaarsust koguv materjal pööningute, seinte ja põrandate soojustamiseks. Valides puistevilla, tagate hoone õhupidavuse ja tolmuvaba ruumi. Materjal täidab kõik augud ja praod. Samuti väheneb soojakadu külmadel perioodidel.

Tööprotsess on järgmine:

1. ettevalmistus ja tööala puhastamine.
2. masinate ja pindade ettevalmistamine.
3. puistevilla pihustamine õhukese ja ühtlase kihina.
4. järeltööd ning üleliigse villa eemaldamine.

Enne tööde algust...

Enne tööde algust kontrollime hoone konstruktsiooni seisukorda ning teeme vajadusel olulised eeltööd. Meie masinad suudavad pumbata villa isegi keerukatesse nurkadesse ja kitsastesse õõnsustesse. Töö käigus hoiame pidevat kontakti kliendiga ning vajadusel testame mõõtmisi termokaameraga.

Puistevill on valmistatud looduslikust tselluloosist, tänu millele on ta tule- ja hallitusekindel. Materjal ei kaota paksust ega vaju aja jooksul kokku. Kogu protsess toimub tolmuvabalt ja lõhnatult, seega ei pea ruume vabastama pikaks ajaks. Meie meeskond kasutab vaid sertifitseeritud villasid, mis vastavad rangetele kvaliteedistandarditele.

Pärast paigaldust

Pärast paigaldust puhastame tööala põhjalikult ning koristame üleliigse materjali. Töötajad kannavad vajalikke kaitseriideid ning seadmed on korrapäraselt hooldatud. Selliselt tagame ohutuse ja kvaliteedi igal sammul. Kui töö on tehtud, saate detailse aruande paigaldatud soojustuse kohta ning soovitused edaspidiseks hoolduseks.

Vali meelepärane puistevilla tüüp

Puistevill pakub kaasaegset ja efektiivset soojustuslahendust erinevate hoonete jaoks. Eestis kasutavad paljud puistevilla erinevaid tüüpe tänu nende paindlikkusele ja isolatsiooniomadustele. Järgnevalt käsitleme kolme peamist varianti: klaasvill, kivivill ja tselluvill.

Klaasvill

Klaasvill põhineb peamiselt taaskasutatud klaasil. See pakub head sooja- ja heliisolatsiooni ning vajub minimaalselt. Klaasvill sobib horisontaalsete pindade, nagu pööningud ja vahelaed, kiireks soojustamiseks. Muutuvates kliimatingimustes säilib materjal stabiilsena ning ei tekita lõhkepragusid ega nõrkusi.

Kivivill

Kivivill on mineraalne materjal, mis pärineb basaltkivist. See pakub väga head tulekindlust ja niiskuskindlust. Kivivilla puistevorm täidab ka keerukad konstruktsioonide vahed ja tagab tõhusa soojustuskihi. Sellist tüüpi puistevill sobib hästi heliisolatsiooniks ja tagab kõrge vastupidavuse.

Tselluvill

Tselluvill ehk puitkiudvill valmistatakse vanapaberist või puidukiust. See hingav ja niiskust reguleeriv materjal sobib hästi vanemate hoonete soojustamiseks. Tselluvill tekitab vähe tolmu ja sobib allergikutele. See ei vaja aurutõket, kui kasutada märgpaigaldus meetodit. Nii on tagatud, et tselluvill ei vaju ja säilitab esialgse tiheduse aastate jooksul.

Mis on puistevilla märgpaigaldus?

Tavaliselt kasutatakse puistevilla paigaldamisel kuivpaigalduse meetodit, aga on võimalik kasutada ka märgpaigaldust. Märgpaigaldus erineb kuivpaigaldusest selle poolest, et materjali niisutatakse paigalduse ajal. Niiskustõrje aitab vältida tihendamata kihtide vajumist. See meetod sobib vertikaalpindade soojustamiseks ja kitsastesse ruumidesse. Kui paigaldajatel on kogemus ja sobiv varustus, siis märgpaigaldus tagab ühtlase tulemuse ilma tühimiketa.

Kokkuvõtteks

Kokkuvõttes pakub puistevill paindlikku lahendust erinevate vajaduste jaoks. Kasuta klaasvilla, kui vajad lihtsat ja kergesti paigaldatavat isolatsiooni. Kivivill sobib, kui soovid tulekindlust ja heliisolatsiooni. Tselluvill koos märgpaigalduse meetodiga sobib vanade hoonete renoveerimiseks ning pikaajaliseks energiatõhususeks. Valides puistevilla, tasub kaaluda materjali tüüpi ja paigaldusmeetodit, et saavutada parim energiatõhusus ja kodu mugavus.

Võta ühendust

Võta meiega ühendust ja küsi personaalset hinnapakkumist!