Puistevill on paindlik materjal, mida saab kasutada mitmesuguste hooneosade soojustamiseks. Kõige levinumad paigalduskohad on pööningud, vahelaed, välisseinad, põrandaalused ruumid ja talad. Iga paigalduspaik nõuab täpset ettevalmistust ja tehnilist oskust. Õige paigaldus tagab maksimaalse soojustuse ja hoone pikaajalise vastupidavuse.
Pööningu soojustamine puistevillaga on levinud ja kiire lahendus. Tänu omapärasele struktuurile täidab vill hästi avatud alad ja katusetalade vahed. Puistevillaga soojustamise tulemusena ei teki liitekohti ega külmasildu. Katuse all püsib ruum talvel soojem ja suvel jahedam. Lisaks tekib parema helisummutusega ruum, kuhu on võimalik paigaldada näiteks kodukontor või mängutuba.
Välisseinte soojustamiseks sobib puistevill eriti hästi vanade majade puhul. Enne tööde alustamist kontrollitakse üle müüri seisukord ning vajadusel teostatakse eeltööd. Vill paigaldatakse seinasisestesse õõnsustesse spetsiaalse püstoli abil. Sellisel viisil suletakse kõikvõimalikud õõnsused ja takistatakse niiskuse tungimist ruumidesse.
Põrandaalune soojustamine on samuti efektiivne, kui eluruumide all asuvad keldrid või ventilatsioonitühimikud. Puistevill puistatakse põrandalauade peale ja tasandatakse ühtlase kihina. See tagab sooja põranda ning vähendab küttekulusid. Lisaks ei lase materjal endasse koguneda kahjulikel allergeenidel ja tolmul.
Talade vahel paiknevate õõnsuste soojustamiseks kasutatakse tihti puistevilla pihustamist. See meetod on ideaalne renoveerimistööde puhul, kus ligipääs on piiratud, kuid soojustust on vaja täiendada. Masinpuhur juhib villa kitsastesse vahedesse ja täidab need täielikult. Tulemus on praktiliselt nähtamatu ega võta liigselt ruumi.
Korterelamutes on levinud lahendus vahelagede soojustamine puistevillaga. Selleks paigaldatakse vill katuselae või esimese korruse põranda vahele. Selline isolatsioon vähendab oluliselt naabritelt ülekantavat müra ja hoiab küttearveid madalamal. Kortermajade puhul on puistevilla täpsus ning libisemiskindlus eriti oluline.
Oluline on märkida, et puistevilla paigaldus peab toimuma kuivas keskkonnas. Enne tööde algust kuivatame niisked alad ning tagame korraliku ventilatsiooni. Kogu protsess toimub tolmu- ja lõhnavabalt. Paigaldajad kasutavad kaitsevahendeid ja masinad on ühendatud tolmuimejaga, mis säilitab ruumide puhtuse.
Kokkuvõttes võimaldab puistevill soojustada peaaegu kõiki hoone komponente, kus on tekkinud õõnsused või on vajalik ligipääs kitsastesse kohtadesse. Materjali universaalsus muudab selle sobivaks nii uusehitistele kui renoveeritavatele hoonetele. Valides puistevilla, tagate sooja sisekliima, madalamad küttekulud ja parema heliisolatsiooni igal tasandil. Pöörduge meie poole ja leiame parima lahenduse teie hoone igale pinnale!